Zachtroze tinten maken sfeervol interieur in stadsvilla compleet


Statige kolom met twinkelverlichting 

Van buitenaf gezien is deze strakke villa voorzien van een grootse, statige kolom die de entree vormt. “Dit gevoel van een grootse entree hebben we binnen doorgevoerd”, begint Kees. “Een belangrijke basis hier is de ruimte die de architect heeft ontworpen. Wij hebben hier op alle manieren met kleuren en materialen op aangesloten.” Hierin springt de hangende verlichting, die ’s avonds een mooie twinkeling op de wanden geeft, er natuurlijk uit. Ook de prachtige houten deuren zijn een onmiddellijke blikvanger. Die houten deuren vormen bovendien het begin van een thema dat je terugziet in het hele huis. “Er loopt een architectonische as door de woning, een lengtelijn vanaf de entree, langs het binnenzwembad door naar de achtertuin. We hebben een spanningsveld aangebracht door veel zichtlijnen te creëren, onder andere door de glazen deuren. We kozen bewust voor een houten frame om ons te onderscheiden, omdat je tegenwoordig overal staal ziet. Het hout, glas en de leren grepen vormen een mooie combinatie.” 

Spectaculair en leefbaar  

Een grote visgraatvloer van hout voert vanuit de hal naar het leefgedeelte, te beginnen bij de woonkamer. Het is de moeite waard om hier even stil te staan en goed rond te kijken. “Wat ik heel spectaculair vind in deze woning, is de routing door het huis. Met diverse wanden en roomdividers hebben we looplijnen gecreëerd, wat vooral in de woonkamer het best tot zijn recht komt. Overal zijn doorkijkjes gemaakt, zoals de tv-wand en de speelse haard. Hierdoor ontstaat een spanning, de ruimte krijgt een dieptewerking en lijkt groter. Toch is het er huiselijk en behaaglijk.” De wens van de bewoners was een grote zithoek om lekker in te kunnen loungen, met een grote tv en een haard. De kolossale zitbank heeft een dunne voet om het design luchtig te houden. Ronde vormen maken de strakke ruimte vriendelijk. Het zachtroze komt hier prachtig terug in de ronde love-seat en als subtiele hints in kussens en accessoires. Fantastische blikvanger is de indrukwekkende tv-wand van kwartsiet met doorkijkeffect.https://theartofliving.nl/zachtroze-tinten-maken-sfeervol-interieur-in-stadsvilla-compleet/