Wat te doen met uw geld tijdens deze onstuimige omstandigheden


Reken er niet op dat de Federal Reserve de rentetarieven verlaagt tot een punt waarop ze de economie een duwtje in de rug zouden geven, althans niet in de nabije toekomst. Dit was de boodschap van BlackRock in oktober 2023. Een belangrijke reden volgens de vermogensbeheerder is, dat de aanvoerkanalen waarschijnlijk verstopt zullen raken en dat dit de inflatie hoog zal houden, waardoor de Fed gedwongen wordt om de rente voor een langere periode op een hoog niveau te houden.

Hoe staat de Amerikaanse economie er op dit moment voor? Mensen zijn het hier niet over eens, want ondanks positief ogende BBP-gegevens zijn er andere graadmeters van de economie die er helemaal niet zo positief uitzien. Wat het lage werkloosheidscijfer betreft, is het niet duidelijk dat dit een teken van economische robuustheid is, dus het is de moeite waard om twee keer na te denken voordat je die specifieke bewering gelooft. Eén ding is duidelijk, zegt BlackRock, en dat is dat “de dalende inflatie tot 2023 ten koste is gegaan van de economische groei”.

Het scenario lijkt dan ook veel op stagflatie: economische stagnatie die niet kan worden weggenomen door simpelweg de rente te verlagen om lenen en uitgaven aan te moedigen. Dit gebeurde in de jaren 70, toen een olie-embargo van de OPEC de olieprijzen opdreef van $25 per vat in 1973 tot $144 per vat in 1980. De stijging van de olieprijzen wakkerde aan de ene kant de inflatie aan, maar hield aan de andere kant ook de economie tegen. De handen van de Fed waren dus gebonden wat betreft het verlagen van de rente.

Goud blijkt niet altijd het inflatieparadijs dat men denkt. Hoewel mensen er wel in investeren als waardebewaarder wanneer de inflatie hoogtij viert, zijn hoge rentetarieven beslist niet welkom voor goudliefhebbers. Ten eerste levert goud geen rente op en verliest daardoor onder dergelijke omstandigheden zijn aantrekkingskracht en ten tweede is de stijgende Amerikaanse dollar die vaak gepaard gaat met hogere rentes bearish voor het metaal.

Je zou kunnen aanvoeren dat goud de neiging heeft om te profiteren van recessies, die we volgens sommige analisten kunnen verwachten. In zes van de acht recessies die we tussen 1973 en 2020 hebben gezien, overtrof goud de S&P 500 index met maar liefst 37%. Maar vergeet niet dat een groot deel van de reden hiervoor is dat goud opwarmt door lage rentetarieven die normaal gesproken gepaard gaan met recessies, in plaats van aan de recessies zelf. Het blijft onduidelijk wat de goudmarkten kunnen verwachten, vooruitkijkend naar 2024.

Waar moeten we ons geld investeren in deze ongewone tijden, waarin geopolitieke onzekerheid zich over meerdere plekken in de wereld verspreidt, waarin inflatie aanhoudt  en waarin het ernaar uitziet dat rentetarieven een bittere pil zullen blijven?

Bekijk het eens van dichtbij

U moet zich goed inlezen als u op zoek bent naar aandelen met een opwaartse trend. Er zijn aandelen die nu ondergewaardeerd zijn, maar die gepositioneerd lijken om te profiteren van veranderende omstandigheden. Micron is bijvoorbeeld een belangrijke producent van geheugen- en opslagchips die we in onze smartphones en computers gebruiken. Ze hebben de laatste tijd last gehad van een terugval van consumenten op het gebied van elektronica-aankopen, wat heeft geleid tot een opeenstapeling van overtollige voorraden en prijsproblemen.

Maar de CEO van Micron zegt dat het probleem zichzelf heeft opgelost en dat goede tijden voor de deur staan. Het bedrijf is ook een goede kandidaat om te profiteren van het AI-enthousiasme. Daarover gesproken: Alphabet kan ook tot deze kandidaten worden gerekend. CEO Sundar Pichai gelooft dat Alphabet “extreem goed gepositioneerd is nu AI een buigpunt bereikt”.

Kansen grijpen

In de bredere zin van het woord: het kan nuttig zijn om te kijken naar de ontluikende trends die de economische wereld om ons heen vormgeven. AI (Artificial Intelligence) is daar één voorbeeld van, maar een andere is de wereldwijde verschuiving naar groene energie. Een derde trend is de manier waarop toeleveringsketens zullen veranderen door de geopolitieke spanningen die zich overal ter wereld voordoen.

Als het gaat om het identificeren van bedrijven die bijzonder moeilijke vooruitzichten hebben, zegt de Financial Times dat de gestegen lonen en stijgende olieprijzen “de druk op bedrijven die het meest te maken hebben met arbeid en energie nog verder zal toenemen”. Twee aandelen waarover ze bullish blijven, zijn Hermes en Inditex.

Tot slot

Het feit dat de rentecurve van Amerikaanse staatsobligaties al zo lang omgekeerd is, is een sterke reden om de komende maanden een recessie te verwachten, ondanks wat sommige analisten zeggen. Tot de mensen die dit jaar een recessie hebben voorspeld behoren de Fed zelf en The Conference Board, die de kans op een recessie half mei op 99% schatten. Al die maanden van hoge rentes sinds maart 2022 moeten op de een of andere manier door het systeem heen werken.

En als alternatieve benadering van het scenario is er de optie om te beleggen in de prijsbewegingen van aandelen (of grondstoffen, cryptocurrencies, valuta’s), of ze nu stijgen of dalen. Dit kan op het gestroomlijnde, state-of-the-art iFOREX Europe CFD-handelsplatform. Waarom bezoek je hun website niet om er wat meer over te lezen?

iFOREX Europe (voorheen handelend onder de naam Vestle) is een handelsnaam van iCFD Limited, die door de Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) is gelicenseerd en gereguleerd onder vergunningnummer 143/11. Het materiaal in dit document zijn gecreëerd in samenwerking met iFOREX Europe en mag op geen enkele wijze worden uitgelegd, expliciet noch impliciet, direct noch indirect, als beleggingsadvies of als aanbeveling of suggestie voor een beleggingsstrategie met betrekking tot een financieel instrument, op welke manier dan ook. CFD’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico met zich mee van snel oplopende verliezen. 73.92 % van de retailbeleggers lijdt verlies op de handel in CFD’s met deze aanbieder. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe CFD’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren. De in dit document vermelde resultaten uit het verleden of gesimuleerde resultaten uit het verleden vormen geen betrouwbare indicator voor toekomstige resultaten. Let op: berekeningen van in het verleden behaalde resultaten kunnen de futures vertegenwoordigen en niet de onderliggende waarde. Volledige disclaimer: https://www.iforex.nl/legal/analysis-disclaimer.htmlhttps://cryptoclan.nl/wat-te-doen-met-uw-geld-tijdens-deze-onstuimige-omstandigheden/