Villa met natuurlijke uitstraling – The Art of Living (NL)The Art of Living (NL)


Exterieur met grandeur

Arno: “De woning is in de basis vrij klassiek: symmetrisch met een schildkap en een accent op de entree, maar de invulling hebben we vrij eigentijds gedaan.” De woning heeft grote overstekken en een flauwe daklijn. “Door deze daklijn krijg je een wat modernere uitstraling, zoals je die ook wel in Amerika ziet bij dit type woningen. We hebben de entree grandeur gegeven door de enorme hoogte.” De kap van de woning met z’n keramische dakpannen begint pas ter hoogte van de zolderverdieping, waardoor de eerste verdieping met slaapvertrekken, net als de begane etage, veel leefruimte heeft. Boven de houten voordeur is een groot raam geplaatst en markeren witte gestucte kolommen de entree. Deze entree is bereikbaar via een opstap vanwege de helling van het perceel. De woning heeft wit gestucte muren en aan de gehele buitenzijde markante okergele shutters die de zon weren en de nodige privacy geven. “Door de schutters bij het trappenhuis heb je wel het licht dat naar binnenvalt, maar toch ook je privacy”, licht Arno toe. Het okergeel van de schutters komt wat tint betreft dicht bij het western red cedar. Deze houtsoort is gebruikt voor de voordeur, de doorkijkwand bij de carport, de garage en het overdekte terras in het verlengde van de uitbouw. De tinten dragen samen bij aan de natuurlijke uitstraling van de woning. De garage is via de carport verbonden aan de woning. Deze carport heeft een dak bedekt met sedum en ook een wand met Geopietra-steenstrips, waardoor de strak vormgegeven sportwagen die ernaast staat, er visueel mooi uit springt.https://theartofliving.nl/villa-met-natuurlijke-uitstraling/