Prachtig penthouse met chic interieur


Intiem met lange zichtlijnen 

De bewoonster vertelt: “We hebben zelf contact gezocht met Sander. Het klikte meteen fantastisch. Ik ben zelf niet zo goed in het maken van interieurkeuzes. Sander heeft heel goed geholpen bij het aankleden van ons huis. We hadden in onze vorige woning een donkerder interieur en wilden het nu rustiger en lichter. Ik vind dat ons penthouse een heel relaxte sfeer heeft gekregen.” Die relaxte, maar ook intieme sfeer omarmt je zodra je de gang betreedt. De hond kwispelt er enthousiast op los en gaat ons voor alsof hij ons wil rondleiden. De lange zicht- en looplijn gaat van de entree helemaal naar de andere zijde van de woning. De vergrijsde houten vloer in een Hongaarse punt wijst je als het ware de weg, net als de verlichting die deel uitmaakt van het totaalplan. Sander vertelt: “Toen ik de oorspronkelijke indeling van de woning zag met een gang in een S-vorm begonnen mijn handen direct te jeuken. Hier moest een lange gang komen die je verleidt om naar buiten te kijken. Tussen de living en de gang is een andere zichtlijn toegepast.” Vanuit de hal kom je langs het toilet en via de prachtige taatsdeuren in de living. Vanuit deze living wordt je blik naar de kunst geleid die in een subtiele wanduitsparing van de gang is geplaatst. 

Comfort en rust 

De woonkamer is een lust voor het oog. Sander: “In het totale ontwerp heb ik de beige relaxfauteuils die de bewoners hadden gekozen als uitgangspunt genomen.” Het beige komt in verschillende schakeringen terug zoals in de royale hoekbank, hocker, het vloerkleed, de transparante raambekleding en de gestucte wanden. De donkere, ronde bijzettafels en de tafellampen vormen een mooi contrast met het beige en de rechtere vormen. Sander vervolgt: “Achter de bank is een kleine erker. Om deze ruimte extra te benadrukken hebben we hier een sidetable geplaatst met een lamp. Vanaf de royale hoekbank is er zicht op de maatwerkwand die is voorzien van zacht suède. In deze wand is een televisie met haard geplaatst, omlijst door natuursteen. Deze haard werkt, net als die in de keuken, op basis van waterdamp. Dit is heel sfeervol én voegt echt wat toe aan deze fijne ruimtes.” Ter hoogte van het plafond is over de volledige lengte van de wand een verfijnd airco-rooster zichtbaar. Met de grote ramen en het feit dat het penthouse hoog is gelegen, is een airco dan ook geen overbodige luxe. Via de living kom je in een werkkamer met maatwerkkasten en een aangrenzend dakterras. https://theartofliving.nl/prachtig-penthouse-met-chic-interieur/