Ontworpen met zicht op de natuur


Modern-luxe uitstraling 

De bewoners wilden graag hun slaapkamer en badkamer op de benedenverdieping, zodat deze meteen levensloopbestendig zijn. Als je vanuit de slaapkamer door de bijbehorende walk-in-closet loopt, kom je bij de badkamer. De verlichting van de villa is ook onderdeel van het ontwerp van MR. STIR. Er is veel gebruikgemaakt van inbouwspots, maar in de walk-in-closet en de keuken zijn ook zwarte opbouwspots gebruikt voor accentverlichting. De badkamer is voorzien van een toilet, douche en een wastafelmeubel in zwart eikenfineer en een blad van solid surface. De luxe uitstraling wordt benadrukt door de schitterende kamerhoge keramische platen van Neolith op de wanden en de messing kranen. Beneden hebben de bewoners een garage, een gym, sauna en douche tot hun beschikking. Deze gym is ruimtelijk ontworpen met glazen wanden en een spiegelwand. De vloer is een strakke, moderne grijze-beige pu-gietvloer en ligt over deze hele benedenverdieping. De prachtige sauna is een combinatie van een traditionele sauna en een infraroodsauna. 

Sober met verrassende accenten 

De villa is met sober wit stucwerk uitgevoerd, afgewisseld met houtwerk, glas, aluminium en beton. Het warme accent komt van het prachtige hout dat voor de garagepoort en in de patiowanden is gebruikt. De positie van het beton zorgt ervoor dat het lijkt alsof de villa boven op de garage ligt. De betonnen treden leiden naar de entree die een gebogen wand heeft: belijning die ook in het interieurontwerp is toegepast. De dieper geplaatste aluminium kozijnen accentueren de strakke vormgeving van de villa. Vanuit de bovenverdieping kijk je op het met sedum beklede dak naar het natuurgebied. “Het sedum kleurt gedurende de seizoenwisselingen met de bomen aan de rand van het natuurgebied mee. Zo heb je ook boven een fraai uitzicht.” Over de tuin vertelt Maarten ten slotte: “De bewoners wilden graag een besloten tuin. Deze is toegankelijk vanuit de study en via de poort bij de entree. We hebben de tuin ontworpen met een overdekte buitenkeuken geplaatst achter zwartgebeitste lamellen, een terras en een jacuzzi. In de overkapping is ook een ronding gemaakt.” En zo wordt de rechte belijning van de moderne villa op meerdere punten afgewisseld met een ronde vormgeving, zowel aan de buiten- als binnenzijde. https://theartofliving.nl/ontworpen-met-zicht-op-de-natuur/