Een liefde voor water – The Art of Living (NL)The Art of Living (NL)


Herkenning van materialen

Eén manier om verbinding te creëren, is door materialen overal terug te laten komen. Hier werden beneden en boven dezelfde vloertegels gelegd, er werd hetzelfde hout gebruikt en er werd een wandkast van walnoot fineer geplaatst die doorloopt van de keuken naar de woonkamer, met middenin de deur naar de hal. Bert: “Het is een herkenning van materialen die rust geven in het geheel. Een groot deel van het meubilair hebben wij in het ontwerp gemaakt en aangeleverd via ons bedrijf Meneer Voss.” Een deel werd uitgezocht door de opdrachtgever zelf, zoals de boomstamtafel in de keuken. Dat maakproces heeft hij van begin tot eind gezien, vertelt hij. “Ik heb de boomstam zelf uitgezocht en zit nu aan de prachtige tafel die ervan gemaakt is.” Behalve de woonkamer en keuken, bevindt zich op de benedenverdieping ook de slaapkamer van de zoon. Hij kan gebruikmaken van zijn eigen badkamer.

Kiezen op gevoel

Nog meer eenheid wordt er verkregen door een vide boven de keuken. Op deze insteekverdieping is een kantoorruimte gemaakt, vanwaar je uitkijkt op de prachtige boomstamtafel. Boven bevindt zich de master-bedroom, waar de eigenaar graag vertoeft. Vanuit het bed heeft hij een schitterend uitzicht op het water en kan hij de zon zien ondergaan. Voor de nodige privacy is een zeildoek gebruikt als raambekleding, die onzichtbaar wegrolt in de betonvloer wanneer hij niet nodig is. Ideaal, want hij is precies in de vorm van het raam gemaakt en verduistert ook nog eens. Zo’n zelfde systeem is ook toegepast in de eetkamer. Wat nog meer opvalt is dat je hier tegen een suèdeachtig groen akoestisch plafond aan kijkt. “Zowel het kleurenpalet als de akoestiek geven rust”, zegt Bert. De bewoner vult aan: “Bij de kleurkeuze ben ik op mijn gevoel afgegaan, net als bij veel onderdelen van de woning. Ik kwam hier bij een groene kleur uit, wat niet voor de hand ligt, maar in het ontwerp zag het er heel mooi uit.” Achter het bed zitten de inloopkast en aan de andere kant de badkamer ‘verstopt’. Op de bovenverdieping vinden we nog een extra gastenkamer met een eigen badkamer en een separaat toilet.https://theartofliving.nl/een-liefde-voor-water/