Een kunstwerk om mooi oud in te worden


Contrastrijk 

Met het oog op de oude dag bevindt ook de masterbedroom zich op de begane grond. Wat, naast het mooie uitzicht uit de hoge ramen, opvalt: met een donkere vloer en witte kasten is het kleurenschema hier omgedraaid ten opzichte van de rest van de verdieping. Dit is niet alleen gedaan om een contrast te creëren, maar ook vanuit de gedachte dat het fijn is om in de slaapkamer grotendeels omringd te worden door lichtere tinten. De aangrenzende badkamer heeft een dubbele wasbak, een verzonken badkuip, en een toilet en douche die elk schuilgaan achter een glazen deur. Hier is het een en al marmer wat de klok slaat, met het lichte jura op de vloer en het donkere kwartsiet dat veel van de andere oppervlakken bekleedt. Even verderop vindt men nog de bijkeuken, met dezelfde hardware als in de rest van het huis, maar wel met de nadruk op het praktische aspect, getuige ook de grote keramische tegels die de vloer bekleden. 

Wie de trap naar beneden neemt, staat meteen oog in oog met de unieke wijnkelder die daar is gerealiseerd. Deze ruimte is volledig geklimatiseerd en perfect afgewerkt, waardoor alle omstandigheden aanwezig zijn om de mooiste wijnen te bewaren. Op deze verdieping vindt men ook twee logeerkamers, elk met een subtiel eigen karakter maar verenigd door hun uitstraling van rust en netheid. Ofschoon alle vertrekken zich hier feitelijk onder de grond bevinden, is er door slimme plaatsing van vensters en het gebruik van domotica (die overigens ook in de rest van het huis aanwezig is) geenszins sprake van een benauwde sfeer. In de gastenbadkamer, met onder andere een dubbele wasbak en een losstaande badkuip, is microcement toegepast op de vloeren, muren en het plafond om een soort spagevoel te creëren. Een fitnessruimte, met dezelfde gietvloer die onder andere in een deel van de keuken te vinden is, een kamer voor opslag en een technische ruimte completeren deze verdieping. https://theartofliving.nl/een-kunstwerk-om-mooi-oud-in-te-worden/