Architectuur: op zoek naar de sweet spot


Daar waar alles gebeurt 

Zodra je de villa binnenstapt, krijg je het gevoel dat de woning je omarmt. Dat zegt in dit geval veel over de toegankelijke en gastvrije bewoners. Het huis straalt warmte en eigenheid uit en dat komt door de persoonlijke inrichting. De glazen taatsdeuren trekken je blik direct naar het eetvertrek, het hart van de woning. De glazen pui in de achtergevel geeft een heerlijk uitzicht op de tuin en de natuurlijke zwemvijver. Dit alles wordt bij binnenkomst in één ogenblik gevangen. Aan de ene kant van deze transparante ruimte wordt gewerkt in het kantoor, aan de andere kant bevindt zich de open keuken. De eettafel staat centraal in de ruimte en vormt de spil waar alles om draait, maar de functie van de tafel verandert gedurende het verloop van de dag. Hoeshmand: “De eettafel is het startpunt voor alle activiteiten die tijdens de dag plaatsvinden. Het is de tafel waaraan gegeten wordt, waaraan de planning wordt doorgesproken, waaraan gediscussieerd wordt, waaraan bewoners en bezoek elkaar ontmoeten. Zelfs de bovenverdieping is nadrukkelijk verbonden met deze centrale ruimte door middel van de glazen loopbrug waardoor boven en beneden bij elkaar betrokken raken.” 

Terugtrekken in eigen huis 

De dag is voorbij, het moment om te onthaasten is aangebroken. Je wilt niets liever dan je terugtrekken in de geborgenheid van je eigen huis. Daarom bevindt zich achter de keuken, de woonkamer. Vlak bij de plek waar de actie plaatsvindt, maar in de luwte. Je kunt je hier alleen, met familie of met vrienden nestelen op de ruime zitbank voor een moment van ontspanning en een goed gesprek. Hoeshmand: “Het creëren van geborgenheid zonder de connectie met andere plekken in de woning te verliezen is niet altijd even makkelijk. Helemaal in een huis zoals dit, waar transparantie en licht de boventoon voeren. Toch denk ik dat het ons hier is gelukt. De achterkant van de keuken, die tevens functioneert als een scheidingswand, is een fractie richting de tuin verschoven. Hierdoor ontstaat er een zichtlijn en houden we de verbinding met de andere ruimtes in stand, zonder de intimiteit van de woonkamer aan te tasten. https://theartofliving.nl/architectuur-op-zoek-naar-de-sweet-spot/